اخبــــــار برگـــزیده
پس از انجام تعميرات اساسي؛
ناوشكن شهيد بايندر به ناوگان نيروي دريايي ارتش پيوست


ناوشكن جمهوري اسلامي ايران شهيد بايندر صبح امروز با حضور امير سرلشگر عطاالله صالحي به ناوگان نيروي دريايي ارتش پيوست.

مراسم الحاق ناوشكن جمهوري اسلامي ايران شهيد دريابان غلامعلي بايندر به ناوگان نيروي دريايي ، صبح امروز با حضور امير امير سرلشگر عطاالله صالحي فرمانده كل ارتش و امير دريادار حبيب الله سياري فرمانده نيروي دريايي انجام شد.

اين ناوشكن با قدمتي 50 ساله پس از انجام 528 هزار نفر ساعت كار مفيد، ظرف مدت 20 ماه و پس از بازسازي و بهينه‌سازي بيش از 8 هزار قطعه حساس، انجام 3200 سرويس و تعويض بيش از 2500 قطعه، در پايگاه يكم نيروي دريايي ارتش بندرعباس به ناوگان نيروي دريايي ارتش پيوست.

ناوشكن شهيد بايندر كه در طول هشت سال دفاع مقدس در تمام مأموريت‌هاي محوله، شركتي فعال داشت به دليل اعمال تحريم‌ها عليه كشورمان با فرسودگي مواجه و از ناوگان نداجا كنار گذاشته شده بود، اما متخصصان نيروي دريايي ارتش با همت والاي خود موفق به تعمير اساسي و بازسازي اين ناوشكن شدند.

گفتني است، اين ناوشكن با تعويض 60 تن ورق فولاد در قسمت‌هاي زيرآبي، اماكن و عرشه‌هاي بالاي آب‌خور و نصب و افزايش حجم 2 قبضه توپ، نصب يك قبضه توپ 76 ميلي‌متري در قسمت سينهٔ ناوشكن و مجهز شدن به سامانه موشكي نور در قسمت پاشنه، اكنون مهياي دفاع از منافع جمهوري اسلامي ايران در درياها شده است.

امير سرلشكر صالحي، فرمانده كل ارتش در مراسم الحاق اين ناوشكن، حضور پرافتخار نيروي دريايي ارتش در عرصه درياهاي آزاد را مستلزم تجهيزات و امكانات به‌روز دانست و گفت: امروز نيروي دريايي ارتش با استفاده از اين تجهيزات، آماده حضور هر چه بيشتر در درياهاي آزاد است .

 


 
امتیاز دهی